POMYSŁ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ CHOINKĘ

POMYSŁ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ CHOINKĘ

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Jeśli to Twój ulubiony moment w roku, zastanów się już teraz jak sprawić, by choinka w Twoim salonie była NIEPOWTARZALNA i NAJPIĘKNIEJSZA. Przygotuj się na dużo zdjęć, które wyszukałam, mając nadzieję, że zainspirują Cię do stworzenia własnych, ciekawych pomysłów. Mimo iż jesteśmy ludźmi wiecznie zabieganymi, wiecznie w pośpiechu i zawsze ze wszystkim spóźnieni 🙂 , warto w tym czasie na chwilę przystanąć i spróbować stworzyć oryginalne ozdoby, które przywołają magiczny klimat w domu. Niech ozdoby choinkowe budzą ciekawość i przypominają o tym, co cenimy i lubimy najbardziej lub przywołują na myśl nasze najpiękniejsze chwile. Można zrobić je samodzielnie lub z rodziną, zamiast kupować to co mają wszyscy.

Na Gwiazdkę czekamy bardzo, bardzo długo, a najdłużej czekają dzieci 🙂 . Długie wyczekiwanie widać po łańcuchu choinkowym, wykonanym z kartek grudniowego kalendarza. To wyjątkowy łańcuch, w dodatku nietrudny do realizacji.

Ciekawym i stosunkowo prostym pomysłem na spersonalizowanie świątecznego drzewka może być ozdobienie go pierwszymi literami imion domowników. Litery to często wykorzystywany ostatnio motyw w zdobieniu wnętrz. Mogą być i na choince 🙂 .  

Choinkę można ozdobić rodzinnymi zdjęciami, które będą przywodziły na myśl szczęśliwe chwile. 

Można też zwykłe, najtańsze bombki uczynić wyjątkowymi ozdobami, jeśli umieścimy na nich nasze osobiste treści. Czasem wystarczy zwykły flamaster do CD…

…lub tak jak tu poniżej: wzruszający pomysł na wykorzystanie przezroczystej szklanej bombki. Tak też można pokazać miłość do dzieci…

W szklanych bombkach możemy zamknąć także nasze inne wspomnienia.

Na drzewku możemy umieścić nasze ulubione powiedzonka, życzenia, czy istotne dla nas wartości.

Dziecko może umieścić na choince  list do Św. Mikołaja…

…lub listę życzeń gwiazdkowych (do tego celu została wykorzystana szpulka od nici).

Możemy również pokusić się o recycling z przymrużeniem oka 🙂 . Gwarantuję, że drzewko z takimi ozdobami rozweseli każdego. W tym celu można wykorzystać: stare żarówki,

kapsle po piwie lub plastikowe (białe) nakrętki od butelek,

korki od butelek po winie, które się przedtem wypiło 🙂 .  

Pomyślmy o pokazaniu tego co lubimy robić:

kim jesteśmy lub kim chcemy zostać, 

pochwalmy się zamiłowaniami kulinarnymi (a może po prostu efektami przedświątecznej zabawy w kuchni z dziećmi),

jeśli lubimy kolędowanie, niech choinka śpiewa ozdobami razem z nami,

jeśli mamy ścisłe umysły, pokażmy nasze zamiłowanie do geometrii 🙂

lub pokażmy, ze jesteśmy romantykami.

Ciekawych pomysłów do stworzenia niepowtarzalnych ozdób może dostarczyć sama natura. Szyszki, żołędzie, łupiny po orzechach. Wystarczy użyć „śniegu w sprayu”, brokatu z klejem,  farbek czy filców i papierów (wszystko dostępne w Empiku). 

Nie wahajmy się też nigdy podkreślać, że w dzieciństwie piękne są bajki. I że w Święta stajemy się trochę dziećmi. Dla siebie samych i dla dzieci.

 

Już czas. Odnajdźmy w sobie trochę dziecka i złapmy oddech od codziennych spraw. Pomyślmy o ozdobach, które wyczarowane z naszych pasji będą właściwe tylko dla naszego domu. 

Magicznych Świąt!

LK

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *